Jūs esate čia
Pradinis > Kalėdiniai žaidimai

Kalėdiniai žaidimai tinkami žaisti šeimoje ir draugų kompanijoje

Kalėdas paprastai sutinkame apsupti draugų bei šeimos. Kad šventinis pasibuvimas neapsiribotų vien smaližiavimu ir pasyviu televizijos žiūrėjimu, galima sudominti svečius Kalėdiniais žaidimais. Šventinių žaidimų yra daug ir visokių. Galima žaisti stalo žaidimus, šaradas ar originalius komandinius žaidimus. Tinka visi tradiciniai žaidimai, tačiau geriausia juos pritaikyti specialiai Kalėdoms, iš anksto apsirūpinant žaidimų priemonėmis, pagražintomis šventine simbolika.

Planuojant šventinius žaidimus reikia atsižvelgti į šventės svečius. Jei tai suaugusių žmonių grupė, tiks aktyvūs, linksmi žaidimai. Jei šventėje bus vaikų, teks sudominti juos paprastais, bet judriais žaidimais. Na o jei kompanijoje bus senolių, labiau tiks intelektualiniai žaidimai be sudėtingų instrukcijų. Jei suburti visus bendram žaidimui sekasi sunkiai, pavienius žaidimus gali žaisti tik dalis svečių. Taipogi galima organizuoti žaidimus atskirai vaikams, atskirai suaugusiems.

Kad šventinis žaidimas išties praeitų sklandžiai, reikia parinkti žaidimui tinkamą laiką. Šeimyninio vakaro ar vakarėlio pradžia netiks, kadangi svečiai paprastai jaučiasi nejaukiai, nori pasikalbėti su seniai matytais draugais. Vakaro pabaigai palikti žaidimus taip pat rizikinga, kadangi kažkas jau gali planuoti vykimą namo arba svečiai gali paprasčiausiai jaustis persisotinę įspūdžiais. Tinkamiausias metas žaidimams – valanda ar pusvalandis po vaišių, kuomet apie viską pakalbėta, o ir pilvai negroja maršo.

Kalėdinių žaidimų idėjos:

  • Apsikeitimas atvirukais. Žaidimo dalyviams išdalinami tušti atvirutės dydžio perlenkti lapai. Pirmame žaidimo etape kiekvienas dalyvis turi apipavidalinti savo atvirutę. Antrame etape dalyviai burtų keliu traukia vienas kito vardus, kad sužinotų, kuriam žmogui turės padovanoti atvirutę. Tuomet užrašomas asmeninis palinkėjimas ir apsikeičiama atvirutėmis. Toks žaidimas labai tinka mažai pažįstamų žmonių grupėje, kadangi asmeniški pasveikinimai padeda sukurti jaukumo jausmą.
  • Išgalvota dovana. Žaidėjai paeiliui turi papasakoti apie tris pačias blogiausias dovanas, kurias gavo Kalėdų proga. Tačiau dvi istorijos yra tikros, o trečioji – išgalvota. Kai pasakojimas baigtas, svečiai spėlioja, kuri iš dovanų yra išgalvota, o kurios – tikros. Tai daug juoko sukeliantis žaidimas, ypatingai tinkantis suaugusių kompanijai.
  • Sulipdyk senį. Užrištomis akimis žaidėjai turi sulipdyti besmegenį iš atskirų detalių ant paruoštos plokštumos. Senį besmegenį galima pasidaryti iš anksto. Iš spalvoto popieriaus iškerpamos atskiros detalės: galva, pilvas, rankos ir t.t. Joms prismeigti galima panaudoti smeigtukus ar lipnų popierių. Žaidimo pabaigoje galima balsuoti už juokingiausiai sulipdytą senį arba taisyklingiausią senį.
  • Atspėk kas kojinėj. Žaidimo vedėjas prieina prie dalyvių su Kalėdine kojine, kurioje paslėptas siurprizas. Žaidėjai turi paeiliui nežiūrėdami į kojinės vidų kišti ranką ir, apčiupinėję daiktą, bandyti atspėti, kas tai. Žmogus, atspėjęs daiktą arba esantis arčiausiai tiesos, gauna šį daiktą dovanų. Jei atspėjo keli žmonės, laimėtojas renkamas burtų keliu.
  • Atspėk šalį. Žaidimo metu vardinami neįprasti Kalėdiniai papročiai. Žaidimo dalyviai turi atspėti, kokioj šaly tokie papročiai atsirado. Tai labiau pažintinio pobūdžio žaidimas, tinkamesnis suaugusių žmonių grupei nei vaikams. Šiam žaidimui reikės ilgesnio išankstinio pasiruošimo.
  • Kalėdinė norų eglė. Kalėdų šventės dalyviai gauna po tuščią lapelį, ant kurio užrašo savo svajones ar norus ateinantiems metams. Kai norai surašyti, jie sukabinami ant nedidelės eglutės, kuri bus paslėpta iki kitų metų švenčių. Po metų skaityti senus norus – išties įdomi pramoga, paįvairinanti pasibuvimą prie šventinio stalo.
  • Negeras vaikas. Iš grupės burtų keliu išrenkami du žmonės. Vienas jų bus Kalėdų senelis, o kitas – negeras vaikas. Kalėdų senelis turi išeiti iš patalpos. Per tą laiką negeras vaikas svečiams papasakoja, ką šiemet padarė blogo ir dėl ko negaus dovanų. Grįžęs senelis klausia: „Ką vaikas padarė blogo ir dėl ko negaus dovanų?“. Svečiai paeiliui pasakoja apie vaiko nuodėmę, bet neįvardina jos konkrečiai. Kalėdų senelis turi atspėti nuodėmę. Jei atspėja – iš naujo pasiskirstoma vaidmenimis, jei neatspėja – galvojama nauja nuodėmė.
  • Neparodyk dantų. Tai nuotaikingas žaidimas, kurį tinka žaisti tiek suaugusiems, tiek vaikams. Žaidimą sudaro du ar daugiau etapų. Žaidimo dalyviai turi padeklamuoti visiems gerai žinomą Kalėdinį eilėraštį (pavyzdžiui, „Eglutė skarota, eglutė graži“) neparodydami dantų ir nenusijuokdami. Jei žaidėjas suklysta, kitame etape nebedalyvauja. Antrame etape reikia dainuoti Kalėdinę dainą neparodant dantų. Vėlesniuose etapuose galima pridėti papildomų užduočių, kad būtų vis sunkiau ir linksmiau.
Top