Jūs esate čia
Pradinis > Kalėdinės dovanos moterims > Kalėdinės dovanos: ką dovanoti, ko nedovanoti

Kalėdinės dovanos: ką dovanoti, ko nedovanoti

Kad Kalėdinio šurmulio metu dovanų pirkimas netaptų žūtbūtiniu mūšiu, keliančiu vien stresą, prieš skubant į parduotuves verta trumpam sustoti ir pagalvoti, ką pirksime. Geriausia būtų žinoti, ką dovanosime konkrečiam asmeniui ir į parduotuves keliauti su iš anksto paruoštu sąrašu. Žinoma, planavimas yra gerai, tačiau praktikoje viskas dažnai vyksta priešingai: laiko nedaug, dovanos dar nenupirktos, o konkrečių idėjų nėra. Į paniką pulti neverta, tiesiog reikia giliai įkvėpti ir mąstyti logiškai, nes kitu atveju seneliui teks dovanoti akių šešėlius, o vaikams bilietus į operą. Kad taip nenutiktų, galima vadovautis keliais apibendrintais patarimais, ką dovanoti Kalėdų proga, bei ko verčiau nedovanoti.

Ką dovanoti per Kalėdas:

  • Šiltas dovanas. Kalėdinis laikotarpis Lietuvoje, deja, dažnai yra tamsus ir slogus, tad norisi bent šventės pagalba prisikviesti į namus šviesą bei šilumą. Todėl Šventų Kalėdų proga itin tinka dovanoti jaukius namų apyvokos daiktus, spalvingus suvenyrus, ryškius rūbus ar nuotaiką keliančias dovanas-pokštus.
  • Praktiškas dovanas. Kad ir kaip žavimės daugeliu dovanų, būna gaila, kuomet trumpai jomis pasidžiaugus, jos numetamos į kampą kaip niekam nereikalingos. Taigi, svarbu atsižvelgti ne tik į dovanojamo daikto grožį, originalumą, bet ir į praktiškumą. Galima dovanoti maisto produktus, įdomesnius ar prabangesnius buitinius reikmenis, žodžiu, daiktus, kurie tikrai pravers, net jei dovana ir nesužavės jos gavėjo.
  • Kalėdinės tematikos dovanas. Kalėdos būna tik kartą metuose, todėl tikrai ne nuodėmė, jei dovanojame vieni kitiems Kalėdiniais atributais išpuoštas dovanas. Nors tokiais daiktais pasidžiaugiame tik trumpą laiką, tačiau jie mums tarnauja daugelį metų iš eilės ir visad sukelia tik teigiamus prisiminimus.
  • Dovanas su Naujųjų metų dvasia. Kalėdos tradiciškai laikomos dovanų švente, tačiau iškart po Kalėdų švenčiami Naujieji metai taip pat gali atsispindėti dovanose. Ypatingai lengva parinkti dovanas su ateinančių metų kinų kalendoriaus gyvūno simboliu.

Ko geriau nedovanoti Kalėdų proga:

  • Dovanų, kurių norime patys. Keista, tačiau daiktai, apie kuriuos svajojame patys, gali visai nedominti kito žmogaus. Pirkti kitiems tokias dovanas, kurių norime mes, pati grubiausia klaida renkant dovanas.
  • Dovanų, keliančių stresą. Sunku tiksliai identifikuoti, kam kokia dovana gali sukelti stresą. Vienam stresą gali sukelti žadintuvas, jei jis nemėgsta anksti keltis, kitam – kulinarinių receptų knyga, jei sukiotis virtuvėje tikra kančia. Kad rinkdami dovaną žmogui neprašautume pro šalį, turime jį pažinti.
  • Dovanų, netinkamų naudoti čia ir dabar. Kartais Kalėdų proga gauname keisčiausių dovanų. Iš pirmo žvilgsnio jos gali pasirodyti praktiškos, tačiau yra visai netinkamos naudoti konkrečiu momentu. Pavyzdžiui, neseniai susituokusiai porai nederėtų dovanoti vaikiškų rūbelių, nes gali būti, jog pora visai neplanuoja turėti vaikų. Netinkamos dovanos pavyzdžiu galėtų būti ir nardymo akiniai. Daiktas išties šaunus, tačiau kartais prabėga daug metų, kol išsiruoši poilsiauti prie vandens.

Ką bepadovanotume savo artimiesiems Kalėdų proga, svarbiausia nepamiršti, jog daiktai tėra mūsų dėmesio išraiška. Jei dovanas rinksime nuoširdžiai ir nepamesdami sveiko proto, nesklandumų iškilti neturėtų.

Parašykite komentarą

Top